header žáci

O klubu

Jsme hrdý fotbalový klub rozvíjející mladé talenty, kteří v naší FAKADEMII nachází vášeň pro fotbal i futsal. 

 

Přidejte se k nám!

Pokračovat

Vedení klubu

Martin Král
Martin KRÁL
Předseda
info@skreckovice.cz
Martin Jelínek
Martin JELÍNEK
Místopředseda, přestupy
info@skreckovice.cz
Kamil Šafář trenér
Kamil ŠAFÁŘ
Šéftrenér mládeže
safar.reckovice@seznam.cz
Radek Maša
Radek MAŠA
Šéftrenér dospělí
radekmasa@centrum.cz
Petr Lesenský
Petr LESENSKÝ
Marketing a PR
petr@lesensky.cz
Petr Bořecký
Petr BOŘECKÝ
Dotace
boreckype@gmail.com
Marek Viskot
Marek VISKOT
Veřejná správa
viskot@reckovice.brno.cz
Petr Havlík
Petr HAVLÍK
Web, statistiky
petrhavlik@atlas.cz
Radim Kunc
Radim KUNC
Člen výboru
rakun@centrum.cz
Jiří Konior
Jiří KONIOR
Člen výboru
jirikonior@volny.cz
Petr Sedlák
Petr SEDLÁK
Člen výboru
petulasedlak1@seznam.cz
Libor Kolarovics
Libor KOLLAROVICS
Správce areálu

Personální obsazení mužstev

Radek Maša
Radek Maša
A tým
radekmasa@centrum.cz
Kamil Šafář trenér
Kamil Šafář
B tým
safar.reckovice@seznam.cz
Radek Maša
Radek Maša
Dorost
radekmasa@centrum.cz
Jiří Buchta trenér
Jiří Buchta
Starší žáci
durinnesmrtelny@gmail.com
Jiří Pašek trenér
Jiří Pašek
Mladší žáci
pasek.jiri@seznam.cz
Pavlína Daňková
Pavla Daňková
Starší přípravka U10
andilek.paja@gmail.com
Jindřich Lukášek
Jindřich Lukášek
Starší přípravka U9
jindrich.lukasek@seznam.cz
Kamil Šafář trenér
Kamil Šafář
Mladší přípravka
safar.reckovice@seznam.cz
Josef Olša
Josef Olša
Kustod

Historie klubu

Současnost
Náš klub má v současnosti více než 250 členů. Máme obsazené všechny věkové kategorie od minipřípravky až po dospělé. Hrajeme 8 soutěží pod hlavičkou FAČR a spoustu turnajů ve fotbalu i futsalu. Naše A mužstvo mužů hraje II.třídu a B mužstvo mužů III.třídu, nicméně snaha trenérů, hráčů i funkcionářů SK Řečkovice je opět co nejdříve hrát krajské soutěže.

2023 - Založení FAKADEMIE
Ve spolupráci s futsalovým klubem OREL ŘEČKOVICE jsme založili první futsalovo-fotbalovou akademii v ČR. Výhodou této spolupráce je celoroční vytížení našich hráčů v soutěžních zápasech a zkvalitnění jejich dovedností provázáním obou sportů.

2021
Navzdory pandemii Covidu, která výrazně ovlivnila společenský i sportovní život, slavíme 90 let našeho klubu. Rádi bychom poděkovali za podporu našim fanouškům i partnerům, kteří nás v této těžké době podpořili. 

2011 - 80 let fotbalu v Řečkovicích
V červnu 2011 oslavil klub 80 let od svého založení a oslava to byla zdařilá. Od rána se na trávníku postupně vystřídala všechna mužstva, která v sezóně 2010/11 v klubu účinkovala. V posledních dvou zápasech nejprve nastoupili dorostenci, kteří navíc slavili postup do I.třídy, a soupeřem jim bylo A mužstvo mužů. Na vrchol dne zápas starších pánů proti staré gardě Slovácké Slávie se navíc přiletěl "podívat" vrtulník, který v době mezi zápasy kroužil s vyvolenými příznivci nad Řečkovicemi a blízkým okolím. 
V roce 2012 po velmi kvalitní sezóně postoupilo A mužstvo mužů po výhře II.třídy do I.B třídy, kde se udrželo až do roku 2015.

2006
V roce 2006 se vybudovalo částečné osvětlení pískové tréninkové plochy, která je využívána zejména v zimním období. Na jaře 2008, před zahájením mistrovských utkání, proběhla montáž automatického zavlažovacího systému.

2005
V roce 2005 byla územním rozhodnutím a po úpravách zprovozněna další travnatatá plocha v Zamilovaném hájku, kde asi 7000 m2 slouží k tréninkům našich hlavně mladých fotbalistů. Je velká škoda, že veřejnost se k tomuto prostoru chová velmi nezodpovědně (venčí zde psy, ničí vyřezáváním částí plochy kvalitní travnatý povrch atd.) a mnozí si neuvědomují, že to slouží mladým adeptům kopané! Vzhedem k charakteru území není možno tato plochy oplotit a tak se jen spoléháme na shovívavost spoluobčanů k naší činnosti. V sezóně 2009/2010 A muži hrají a trénují pod vedením trenéra Libora Kolarovicse s vedoucím Radkem Valianem, B muže trénuje Michal Šventko, dorost trénuje Josef Procházka a Martin Jelínek, vedoucí je Josef Olša. St.žáci A mají za trenéra Radka Loukotu a vedoucího Mirka Štěničku. Mladší žáky trénuje Jiří Vala. St.přípravka A má za trenéra pana Kinzla a st.přípravku B vede Svaťa Pokorný. O nejmenší potěr se začal starat Martin Jelínek. Starší pány vede Milan Zápařka.

2004
V roce 2004 byla dokončena přístavba správní budovy, kdy přibyly kabiny a také místnost pro konání schůzí a styk s veřejností. Byly provedeny generální opravy elektroinstalace, topení a rozvodů vody, oprava střechy, částečná výměna oplocení kolem hlavního hřiště, výměna povrchu a odvodnění příjezdové cesty na hřiště, rozšíření zastřešené tribuny pro sedící diváky (kapacita asi 200 osob). Ve spolupráci s městskou částí proběhla rekonstrukce tréninkového hřiště (nové odvodnění, povrch oplocení a atletické sektory).

2001
V roce 2001 oslavil řečkovický fotbalový klub 70. výročí založení. V sezóně 2000/2001 se po výborných výkonech prvního mužstva vykopala I.A třída, což byl dárek k 70.výročí existence oddílu kopané. V této době měl oddíl přes 468 členů, k dispozici dvě hřiště, na nichž trénují a hrají hráči deseti mužstev.

1996
V roce 1996 započala výměna povrchu na hlavním hřišti, kdy škváru nahradila tráva. Tato byla úspěšně zakončena slavnostním otevřením 2. května 1998. Chvíli to trvalo, než jsme se naučili travnatý povrch obhospodařovat, ale díky obětavé a profesionální práci správce hřiště p.Kolarovicse můžeme s hrdostí říci, že naše tráva je jedna z nejlepších v Brně, což ocenili při přípravě na mezistátní utkání hráči Koree se známým trenérem Hiddinkem, při letní přípravě borci prvoligového mužstva 1.FC Brno, Baníku Ostrava a v neposlední řadě i účastníci Olympiády mládeže, kdy se na našem hřišti konala většina utkání a bylo sem přeloženo i finále. Během této akce navštívil náš stánek i předseda olympijského výboru pan Jirásek s doprovodem organizačních pracovníků a v rozhovoru s předsedou oddílu p. Prchalem ocenil kvalitu hrací plochy i zázemí oddílu a vyjádřil ocenění všem kdo se na činnosti oddílu podílejí.

1994
Po sestupu do městských soutěží se u prvního mužstva vystřídalo několik trenérů se střídavými úspěchy až do sezóny 1994/1995, kdy A muži postoupili do I.B třídy a B muži do II. třídy městského přeboru. Základem mužstva byli dorostenci z úspěsného družstva, které hrálo I.A třídu. V této době se A mužstvo skládalo z vlastních odchovanců, což byla ukázka dobré práce mládežnických trenérů. Až do roku 2000 se hrála I.B třída v různých skupinách, takže bylo možno porovnávat síly a zázemí mužstev z celého Jihomorovského kraje.

1983
V roce 1983 bylo zrušeno hřiště u Lachemy a fotbal se přestěhoval do nového stánku na ulici Novoměstskou. Hned v další sezóně roku 1984 se slavil postup A mužstva mužů do I.B třídy. V roce 1991 se fotbalisté oddělili od Sokola a zaregistrovali se pod staronovým názvem SK Řečkovice.

1976
Od roku 1976 začíná v řečkovické kopané nová éra. Byly založeny mládežnická mužstva, které podávaly výborné výkony a dorost se na pár sezón zabydlel v I.A třídě.

1971
V roce 1971 se uskutečnila rekonstrukce hřiště, kdy byl shrnut nevyhovující travnatý povrch a navezena škvára. Vybudovalo se také sociální zařízení na hřišti.

1945
V roce 1945 se fotbalový klub stal součástí Tělocvičné jednoty Sokol Řečkovice pod jejímž názvem i vystupoval. Od roku 1946 až do 1952 se hraje II.třída a v témže roce se postupuje do meziokresního přeboru. To však trvalo jen do roku 1954, kdy se opět sestupuje do II. městské třídy a v této se zůstává až do roku 1981.

1938
Nový klub byl zařazen do III.třídy a stále stoupal výše a již v roce 1936 vyhrál I.B třídu a postoupil do I.A třídy, kde setrval do roku 1938. V roce 1938 byl klub z rozhodnutí župního výboru přeřazen do I.B třídy a další rok se již nacházejí ve II.třídě. Ve válečných letech se neustále pohybovali fotbalisté mezi I.B třídou a II.třídou.

1931 - Založení klubu
Dne 27.listopadu 1931 byl na ustavující schůzi založen sportovní klub SK Řečkovice. Většina háčů dřívější jedenáctky tvořila základ prvního mužstva. Za podpory jiných organizací a příznivců byl od velkostatku Schonburg-Hartenstein pronajat pozemek k vybudování vlastního hřiště. Zároveň byl nově vzniklý klub přihlášen do Československého fotbalového svazu.

U kolébky nově vzniklého klubu stáli tito nadšenci.Především to byl první předseda klubu učitel F.Kolařík a členové výboru Gromeš, Herman, Krábek, Milion, Mlčoch, Průcha, Siegel, Stříž, Vašíček, přičemž nápomocni byli i další obětavci.

1920
První záznamy o kopané v této části Brna jsou z roku 1920 kdy byl ustaven fotbalový klub s názvem „Mokrá Hora“. Přestože tento klub předváděl pěkné výkony, vydržel jen do roku 1923, kdy jej sklátily finanční potíže. Od té doby se fotbalu chtiví sportovci scházeli jen k přátelským utkáním a to až do roku 1931.

Kontakt

Pokud máte jakékoliv dotazy, návrh spolupráce, sponzoringu, neváhejte se na nás obrátit.

info@skreckovice.cz

+420 605 065 380