Nové tváře ve vedení SK Řečkovice a unikátní propojení fotbalu s futsalem

vedení Fakademie
Autor: správce
7. 10. 2023

Významnou událostí ve sportovním životě naší čtvrti je nové propojení místního tradičního fotbalového klubu SK Řečkovice s celorepublikovou mládežnickou futsalovou baštou Orel Řečkovice. Současně s oznámením spolupráce mezi oběma kluby dochází také k rozšíření výkonného výboru fotbalového klubu SK Řečkovice o nové členy vedení, kterými jsou velmi aktivní místní osobnosti včetně starosty Marka Viskota. Zeptali jsme se tedy předsedy fotbalového klubu Martina Krále a místopředsedy Martina Jelínka, na co se všechno se můžeme v souvislosti se změnami těšit.

Pánové, můžete prosím stručně představit nové tváře ve vedení fotbalového klubu SK Řečkovice? Co si od jejich angažování a fungování slibujete?
Martin Král: Určitě se nejedná o nic nenadálého, na změnách se pracuje delší čas. Vše začalo rozhovory s odborníkem na PR a marketing Petrem Lesenským, se kterým jsme řešili strategie a plány našeho klubu. Petr přišel s odvážnou myšlenkou týkající se propojení fotbalistů s futsalisty vedené Petrem Bořeckým a rovnou oslovil starostu Marka Viskota s dotazem, zda by po čase odehraným v Medlánkách nepřemýšlel o návratu domů. Vše si krásně sedlo a mám radost, že všichni tři zmínění jsou nyní součástí nového vedení našeho fotbalového klubu.
Martin Jelínek: Na této myšlence jsme pracovali více než půl roku. Měli jsme spoustu jednání uvnitř obou klubů, abychom si byli jisti, že bude provázání a zapojení nových tváří do vedení SK Řečkovice dlouhodobou záležitostí užitečnou pro všechny strany. Jsem přesvědčený, že jsme nikdy neměli silnější funkcionářský tým. Navíc mě těší, že nezískáváme jen nadstandardní zkušenosti z veřejné správy, marketingu či práce s dětmi, ale doplňují nás loajální, úspěšní a pokorní lidé, kteří chtějí primárně pomoct klubu a rozvoji mládeže.

Propojením obou klubů vytváříte FAKADEMII, první futsalovo-fotbalovou akademii v ČR. Co si pod tím můžeme představit?
Martin Král: Vytváříme unikátní projekt, kde bude všem dětem řízeně umožněno hrát mládežnické soutěže ve fotbalu, futsalu i malé kopané. Ve všech sportech budou mít profesionální tréninkové jednotky. Plánujeme děti propojovat, vzdělávat trenéry, zapojovat nové partnery a samozřejmě s širším záběrem také oslovit nové stabilní sponzory. 
Martin Jelínek: Fakademií získáváme více dětí, trenérů i zapálených rodičů. Komunikace našich aktivit bude mít silnější zvuk a širší dosah. Když budeme pracovat poctivě, vyroste nám více hráčů s vyšší kvalitou. Budeme s nimi navíc pracovat od nejmladších kategorií, takže budou mít k trenérům ještě silnější vztah. A samozřejmě se pokusíme získat na rozvoj akademie více peněz z veřejného i soukromého sektoru.

Pojďme ke konkrétním cílům, můžete nám nastínit, čeho byste chtěli dosáhnout letos a třeba do tří let? 
Martin Král: Zkvalitnit tréninky, zlepšit zázemí pro hráče i trenéry, přilákat nové partnery, oslovit dlouhodobé sponzory a profesionalizovat žádosti o dotace. Osobně bych si přál u fotbalistů postup mužů do krajské soutěže. Pod vedením trenéra Radka Maši na to máme. A s potěšením sleduji dorost, který jsme přihlásili po třech letech. Věřím, že jsme nadobro uzavřeli díru v našich mládežnických kategoriích.
Martin Jelínek: Kromě sportovní stránky nesmíme zapomenout na zkvalitnění zázemí. Musíme se zaměřit na hřiště, osvětlení či vnitřní prostory. S posíleným vedením klubu a propojením s futsalisty získáváme nové možnosti a začínáme koncepčně plánovat společný rozvoj. Uzavřel bych to tím, že bychom rádi nedali žádnému z hráčů či trenérů pádný důvod k tomu, aby se hledali někde jinde.

Image
ŘEČ 2023

Spolupráce přípravky SKŘ s ligovými týmy

3. 4. 2024
Naše družstva přípravek se pravidelně zapojují při doprovodu hráčů na hřiště při ligových utkáních. Tým Slovácka jsme jeli podpořit autobusem a připravili dětem celodenní výlet. Díky dlouhodobé spolupráci a trenérskýcm kontaktům pravidelně podporujeme...
Číst dále

Kontakt

Pokud máte jakékoliv dotazy, návrh spolupráce, sponzoringu, neváhejte se na nás obrátit.

info@skreckovice.cz

+420 605 065 380