Čtvrté přátelské utkání mužů bylo plné zvratů

LOGO - verze pro web!!!
Autor: správce
12. 2. 2025

SK ŘEČKOVICE – FC Veverská Bítýška 6:5 (3:1)
UT Řečkovice, úterý 11.února 2025  17,45 hod.

branky (asistence) :  2´- 1:0 Daniel Pospíšil (bez asistence), 3´- 2:0 Filip Sládek (Pavel Mizerniuc), 12´- 2:1 (penalta), 31´- 3:1 Daniel Pospíšil (David Horný), 51´ - 3:2, 52´- 3:3, 56´ - 3:4, 59´ - 4:4 Daniel Pospíšil (bez asistence), 81´- 4:5, 81´ - 5:5 Daniel Pospíšil (bez asistence), 90´- 6:5 Filip Sládek (Dominik Mihálik)

sestava a hodnocení hráčů:
Bronislav Mašík *  -  Filip Kryštof x (65´ David Horný), Pavel Mizerniuc (65´ Filip Zatloukal), Štěpán Bulla x, Miroslav Zrini o (46´ Dominik Mihálik x, 60´ Miroslav Zrini)  -  Břetislav Mařan (60´ Dominik Mihálik), Filip Zatloukal (55´ Lambert Šmíd), Lambert Šmíd (46´ Marek Gilík x) - Filip Sládek * *, Daniel Pospíšil * * *, David Horný o (46´ - Lukáš Molek o)                 

legenda: xx - katastrofální výkon, - slabý výkon, - průměrný výkon, - dobrý výkon, * * - výborný výkon, * * * - mimořádně vynikající výkon, - nehodnocen
hodnocení hráče se uvádí pouze u jeho pozice, na které nastoupil na hřiště, ale vztahuje se i k jeho výkonu na jiných postech, na kterých se v zápase objevil

slovo trenéra k utkání:

V krátkém sledu jsme sehráli další již čtvrté přátelské utkání. Vyšli jsme vstříc prosbě Veverské Bítýšky o sehrání zápasu, byť od našeho posledního vystoupení uplynulo zhruba 48 hodin. Počítali jsme s tím, že každý z hráčů kádru sehraje přibližně poločas a po zápase budeme mít jako bonus kondiční trénink. Ještě ráno v den zápasu se zdálo, že dvacet nominovaných hráčů bude pro naplnění záměru ideální. Během dne se však šest hráčů omluvilo především z důvodu nemoci, takže nakonec jsme byli rádi, že jsme vůbec odehráli zápas a od zamýšleného tréninku jsme museli ustoupit. Bohužel nám ze sestavy vypadli především hráči uvažované základní jedenáctky a jak se později ukázalo, mělo to negativní dopad na výkon mužstva, protože nastoupivší borci je nahradit nedokázali. 

Mužstvo Veverské Bítýšky po podzimní části soutěží vévodí v okresu Brno - venkov své skupině 9. ligy a jde za postupem o ligu výš. Začátek zápasu a konec konců ani samotný průběh ale nenaznačoval, že proti nám nastoupil tým takových kvalit. V prvních sedmi minutách jsme šli pětkrát sami na branku, bohužel jsme z toho vytěžili jen dva góly. Soupeř doslova nevěděl, kde mu hlava stojí. Nebyli bychom to ale my, abychom nevytvořili nějakou zápletku. Místo navyšování náskoku z lavinovitých útoků jsme pustili soupeře do neškodného postavení v našem pokutovém území a spíš nešikovností než úmyslem jsme vykouzlili zcela nesmyslný faul, který nám rozhodčí neodpustil a proměněním nařízené penalty hosté vyskočili zpět do sedla. Trvalo nám dvacet minut, než jsme vstřelili uklidňující branku prvního poločasu. Jinak před i po jejím vstřelení jsme pálili šance jak na běžícím pásu. Bez nadsázky jich bylo na dvouciferné skóre. 

Změny v sestavě udělané během přestávky přinesly do mužstva neskutečný chaos a prakticky až do konce zápasu byla k vidění spíš tragikomedie než smysluplná hra. Během pěti minut jsme si nechali vstřelit tři branky a soupeř šel rázem do vedení. Naštěstí se nám podařilo rychle vyrovnat. Dalších zhruba dvacet minut jsme se v remízovém gardu pokoušeli strhnout vedení na svoji stranu, ale byli to naopak znovu hosté, kteří využili nedůrazu a zmatků v naší obraně ke vstřelení další branky. Při rozehrávce z poloviny hřiště po inkasovaném gólu nastal moment, který stojí za bližší komentář. Daniel Pospíšil si všiml vysunutého soupeřova brankáře až před pokutové území a bez váhání mu přímo z rozehrávky poslal za jeho záda do sítě pozdrav. Skutečně klobouk dolů před Danovým fotbalovým umem a myšlením. Stav byl tedy znovu nerozhodný a zápas směřoval ke smírnému výsledku. Naši hráči se v závěru přece jenom mírně zvedli a snažili se vstřelit vítězný gól, což se nakonec po velmi pohledné akci podařilo v poslední minutě.

Co se týká jednotlivých hráčů, je strašně těžké jejich výkon v tomto zápase nějak smysluplně ohodnotit. Každý měl nějaký ten světlý moment, ale těch temných tam bylo neskutečně moc. Bylo to u všech jako na horské dráze. Dlouho jsem přemýšlel, jaké hodnocení bude spravedlivé a nakonec jsem vyšel z celkového dojmu mužstva. Nasázet jakémukoliv soupeři šest branek málo není, i když jich mělo padnout minimálně dvakrát tolik. Naproti tomu si nechat vstřelit pět gólů nevypovídá o ničem jiném než o špatné obraně. I přes vítězství tedy výkon mužstva dobrý nebyl, některé herní pasáže toho s fotbalem měly pramálo společného. Proto je individuální hodnocení možná kruté, seč odpovídá předvedené realitě.  

Vyjádření vedení SK Řečkovice

7. 5. 2026
Vedení fotbalového klubu SK Řečkovice informuje, že trenér Radek Maša na vlastní žádost ukončil v rozběhlé sezóně své působení u týmu dorostu. Klub by mu tímto chtěl poděkovat za dlouholeté služby a přeje mu hodně úspěchů v jeho dalším působišti. Trenérem...
Číst dále

Kontakt

Pokud máte jakékoliv dotazy, návrh spolupráce, sponzoringu, neváhejte se na nás obrátit.

info@skreckovice.cz

+420 605 065 380